Pazar Sineması: Hoodwinked! (Kırmızı Başlıklı Kız)

28 Nisan 2013 Pazar

Kırmızı başlıklı kız : hepimiz küçükken okuduk, dinledik ya da izledik. Hepimiz olayı, büyükanne olan kurt karakterini, ormandan geçen küçük kızı falan biliyoruz. Ya da bildiğimizi mi sanıyoruz demeli ? :)

Bugün izlediğim film, bir anismayon filmiydi. Sanırım yaşım ne olursa olsun hep animasyon filmlerine karşı bir zaafım ve izleme isteğim olacak. :) Kırmızı başlıklı kızında değişik bir animasyon filmini bulmuşken kaçırmak istemedim açıkçası ve gördüm ki, hikaye aslında bizim bildiğimizden çok farklıymış! :)


İlk olarak söyleyeceğim şey çocuklarınızla oturup izleyebilirsiniz. Belki bir iki defa "küfürlü" sayılabilecek kelime kullanılmış olabilir ama onun dışında çocukları etkileyecek bir sahne olduğunu düşünmüyorum. Bol bol müzikli, şarkılı ve sevimli orman hayvanlarıyla dolu bir anismayon filmi yaratılmış. Tamam bir Ice Age, bir Madagaskar kadar iyi değil belki efektleri ve gerçekçiliği ama yine de izlenebilir. İzlenmeyecek kadar kötü değil. :) Zamanınız bol ise tercih edebilirsiniz ama animasyon sevmeyen kişi için de resmen eziyet olabilir! Buna dikkat etmek gerek. :)

Ben konusunu pek anlatmak istemiyorum. Daha öncede dediğim gibi zaten filmleri özetlerini okumadan izlemeyi tercih ediyorum. Böylece daha çok eğleniyorum. :) Ama yine de böyle bir iki cümlede söylemek gerekirse: Ortada işlenmiş bir suç var: Şüpheliler kırmızı başlıklı kız, büyükanne, oduncu ve kurt! Ormanın polis şefi bakalım suçluyu nasıl bulacak? Unutmayın, eğer ortada 4 ayrı şüpheli varsa, bu durumda da 4 farklı hikaye vardır. Eğer tüm hikayeleri bilirseniz, suçlu mutlaka ortaya çıkacaktır. :)

2006 ABD yapımlı filmin özeti, fotoğrafları, oyuncuları ve yönetmeni için: TIK TIK

Herkese iyi hafta sonları!
Sevgiyle kalın.

0 yorum:

Yorum Gönder