İlk ve Son Aşkım (2012)

7 Mayıs 2013 Salı

Orjinal Adı: Seeking a Friend for the End of the World

Son zamanlarda 2012 filmlerine sarmış durumdayım. Yakın zamanlı filmler belki de daha geniş ve güzel efektlere sahipler diye daha gerçekçi geliyor bana. Bilemiyorum neden ama son takıntım bu. :)

Bu sefer seçtiğim film biraz aşk biraz dram içerikli. Başrolünde Keira Knightley olduğu için de hemen izliyim dedim. Bu kadının hem tarzını hem de oyunculuğunu oldukça beğeniyorum. O yüzden de filmlerini genelde izliyorum. :) Başrol erkek oyuncusunu ise daha önceden hatırlamadım. Çok fazla bilindik biri değil sanırım? ( Ya da ben mi çok cahil kaldım? :) )

Filmi, başrol kadın oyuncusunu her ne kadar seviyor olsam da pek sevemedim. Yani biraz sıkıcı geldi. Sonu belki biraz çarpıcıydı ama onun dışında çok da fazla offf harikaydı dedirtecek bir yanını bulamadım. Tek diyebileceğim Keira Knightley yine iyi iş çıkarmış.

Filmin amacı biraz da felsefik bence. Yani ne zaman öleceğinizi bilseydiniz, geri kalan hayatınızı nasıl ve ne yaparak geçirirdiniz? Bir nevi de bu soruya cevap aranıyor.

Bu tarz romantik filmlerden hoşlananlar için bir alternatif olabilir ama yine de beklentinizi çok fazla yüksek tutmayın bence.

Beyazperde.com' da belirtilmiş filmin özeti şu şekilde:

"Çarptığında dünyayı yok edeceği kesin olan Matilda adlı asteroit, gezegene git gide yaklaşmaktadır. Bütün çareler tükenmiştir ve bilim adamlarının dahi ellerinde hiçbir çözüm yoktur; insanlığın kesin yok oluşuna sadece 3 hafta vardır. Tüm bu karmaşanın ortasında herkes, her şeyi boş verir ve kalan zamanını dilediği gibi geçirmeye başlar. Dodge da kendisini, karısı tarafından terk edilmiş olarak bulur! Kapı komşusu Penny de ailesini bir daha göremeyeceği için çok üzüntülüdür. Dodge lisedeki ilk aşkını bulmak, Penny de bir kez daha ailesini görmek için beraber yola çıkarlar. Ve kıyametin kopmasına çok az kala çığırından çıkan işlerle başlarına türlü komik olaylar gelir. "

Sevgiyle kalın.

0 yorum:

Yorum Gönder